Zmagovalke polfinala državnega prvenstva v nogometu

V ponedeljek, 25. 4. 2022, se je odvijalo polfinale državnega tekmovanja v nogometu za starejše učenke. Vstopnico na turnir so si z zmago na področnem tekmovanju priigrale tudi učenke OŠ Šmarjeta. Tekmovanje je potekalo na OŠ Ig pri Ljubljani, kjer so poleg OŠ Šmarjeta nastopale še gostiteljice iz OŠ Ig, učenke OŠ Dobrova ter OŠ Vide Pregarc.

Igralo se je po principu “vsak z vsakim”, pri čemer sta imeli ekipi OŠ Šmarjeta in OŠ IG enak točkovni izkupiček (1 zmaga in 2 remija). Tako je o zmagovalcu turnirja odločala boljša razlika v zadetkih, ki je bila tokrat v prid učenkam OŠ Šmarjeta. S tem so se uvrstile na finalni turnir državnega prvenstva v nogometu, kjer se bodo pomerile 4 najboljše ekipe v državi te sezone. To so gostitelji finala OŠ Markovci, OŠ Trbovlje, OŠ Rakek in OŠ Šmarjeta.

Pripravil Jure Žagar, učitelj športa

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.