Z RUMENO RUTKO NA POT

V minulem tednu smo se prvošolci veliko pogovarjali o prometu in prometni varnosti. Zato smo v petek, 15. 10. 2021 izvedli tehniški dan na to temo. Obiskal nas je gospod policist Andrej Kraševec. Učenci so ga z zanimanjem poslušali in vprašanja posameznikov so kar deževala. Gospod policist je učence opozoril na potrebno vidnost v prometu – na rumeno rutko, svetla oblačila, odsevnike in pozorno opazovanje ter odgovornost, ki jo imajo lahko že sami zase.

»Bodi viden – bodi previden!«

Na skupnem sprehodu po Šmarjeti so učenci ugotovili, da »Cesta ni igrišče!«, da je pločnik namenjen hoji, da morajo drug za drugim hoditi v skupini ter dobro opazovati svojo okolico. Kmalu so znali že samostojno prečkati cesto preko prehoda za pešce.

Po vrnitvi v razred smo se pogovarjali o sprehodu, prebrali pravljico o prometu in izdelali svojo kresničko, ki smo jo obesili na šolsko torbo. Nato pa smo vso znanje in ideje prelili na papir. Izdelali smo makete cestišč, ki smo jih seveda tudi preizkusili s svojimi vozili.

Bilo je lepo in zanimivo! Vabljeni k ogledu slik.

Katja Kralj

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2021. Zaznamek za trajno povezavo.