OB SVETOVNEM DNEVU HRANE BODIMO DOBRODELNI

Prostovoljci so ob svetovnem dnevu hrane in dnevu boja proti revščini v petek, 15. 10. 2021, med učence ponesli slogan »Boljša proizvodnja, boljša prehrana, boljše okolje in boljše življenje«! Vsi smo povabljeni, da postanemo junaki in s hrano ravnamo spoštljivo, jo cenimo ter jo čim manj zavržemo.

Več o dobrodelnosti in ravnanju s hrano so nam povedali prostovoljci Špela Bregant, Neli Krnc, Marcel Dežman in Žan Prešern. Vabljeni k ogledu priloženega filmčka!

Če si želiš postati pravi junak tudi ti, si vabljen, da v tednu od 18. 10. do 22. 10. 2021 v KOŠARICO RDEČEGA KRIŽA daruješ živila z daljšim rokom uporabe (vloženo sadje in zelenjava, riž, testenine, konzerve, moka, sladkor …). Lahko prineseš tudi ozimnico (krompir, jabolka …). Prav bodo prišli tudi priboljški (čokolada, keksi), ki si jih ljudje v stiski ne morejo privoščiti. Svoje prispevke lahko vsak dan oddaš v košaro pri dežurnem učencu.

Zbrano hrano bomo predali KORK Šmarjeta in Bela Cerkev, ti pa bodo poskrbeli, da bo pomoč prišla v prave roke.

Iskrena hvala! Dobro se z dobrim vrača!

Renata Trbanc

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2021. Zaznamek za trajno povezavo.