ŠMARJEŠKI HRIBČEK JE ZAŽIVEL

Prvi šolski dan je gotovo nekaj enkratnega, posebno za tiste otroke, ki prvič prestopijo šolski prag in začnejo pot osnovnega devetletnega izobraževanja. Za pomembnost tega dogodka poskrbijo tudi starši, stari starši, šola, agencija za promet, zavarovalnice, čarovnik, itn. Prava evforija, nekakšen rojstni dan s tortico. Šmarješka šola je letos bogatejša za 34 nadobudnežev, v dveh oddelkih po 17 učencev. Preteklo šolsko leto je bilo vpisanih 49 prvošolcev, torej kar 15 več. Skupno število učencev pa je naraslo za 10, iz 366 na 376. Povečalo se je tudi število oddelkov iz 16 na 17. Vsi razredi razen 9. imajo po dva oddelka. Prihodnje leto pa bosta tudi dva oddelka 9. razreda.  Projekt za dozidavo šole je že narejen, realizacija po bo odvisna od uspešnosti občine na razpisu, do takrat pa bo šola reševala prostorsko stisko na tak ali drugačen način. Prav tako se je večina staršev odločila (327 od 376), da bodo njihovi otroci imeli kosilo v šoli, seveda ima jedilnica premajhno kapaciteto. Pa vendar, demografska rast je pokazatelj razvoja kraja. Problemi so rešljivi, potrebna je le volja.

Jože Novak
Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.