PRVI RAZRED Z VLAKCEM ODPOTOVAL V BELO CERKEV

“Tuuuuuuuuuuu, tuuuuuuuuuuu!˝ je zatrobil turistični vlakec, ko je v sredo, 30. 3. 2022, popeljal razigrane prvošolce v Hišo žive dediščine v Belo Cerkev. V dvorani smo si najprej ogledali film o naši prelepi šmarješki dolini in izvedeli zgodbo o škratu Viniju. Nato smo radovedno odkorakali do Škratove luknje, kjer smo zagledali škrata Vinija. Ker smo bili dovolj pridni, nam je v jami pustil bonbone. Presenečenj pa s tem ni bilo konec. Iz Hiše

žive dediščine je že zadišalo po sladkem. Društvo podeželskih žena iz Bele Cerkve in Šmarjete so namreč v kuhinji pekle piškote. Z veseljem smo jim priskočili na pomoč. Zagreto smo izdelovali različne piškote in se veselili trenutka, ko jih bomo lahko pojedli. Mmmmmmm, kako so bili okusni! Prilegel se je tudi domač zeliščni čaj. Hvaležni in s polnimi škatlami piškotov smo se usedli na vlakec, ki nas je popeljal do šole, kjer smo zopet jedli, saj nas je pričakalo kosilo. Nato smo nadaljevali z aktivnostmi v razredu in polnih lepih vtisov zaključili čudovit naravoslovni dan. Z veseljem se bomo še vrnili v jamo, zagotovo pa ne bomo pozabili peke piškotov in gostoljubnih podeželskih žena. Še enkrat hvala.

Učiteljice 1. razredov

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.