Poučna ekskurzija v GEN-I

V torek, 24. 4. 2018, smo se nadarjeni učenci in učenci v okviru IP RDK odpravili v Krško. Obiskali smo GEN-I. Na začetku smo si ogledali video o energiji. Nato nam je vodič predstavil, v katerih državah je ozračje najbolj onesnaženo. Predstavil nam je Nuklearno elektrarno Krško in nekatere fizikalne pojave. Ogledali smo si, po katerih principih delujejo, nekatere eksperimente pa smo lahko izvedli tudi sami. Med temi eksperimenti smo izvedeli, kako dobiti dovolj elektrike za celo mesto in kako mora sonce sijati, da dobimo kar čim več energije. Nato smo odšli v spodnje nadstropje, kjer smo naredili še več eksperimentov, npr. kako s kolesarjenjem ustvariti elektriko, kako deluje elektromotor, ustvarjali smo magnetna polja in še mnogo več. Bilo je zelo lepo in poučno.

Lana Cvelbar in Anja Činkole Črček, 7. a

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.