Naravoslovni dan: ŠKRATOVA JAMA IN HIŠA ŽIVE DEDIŠČINE V BELI CERKVI

Prva razreda smo v četrtek, 11. 10. 2018, imeli prav poseben dan. Gospod Marjan Hočevar nas je s turističnim vlakcem odpeljal v Belo Cerkev, kjer smo imeli naravoslovni dan. Najprej smo si v dvorani ogledali dva filma; o občini Šmarješke Toplice in Zgodbo o škratu Viniju. Nato smo si ogledali hišo in vse njene prostore, predmete iz preteklosti, katere so našli na Vinjem Vrhu, prav posebno presenečenje pa nas je čakalo v kuhinji… Društvo podeželskih žena iz Bele Cerkve in Šmarjete so samo za nas spekle vinjevrško pogačo, slastne piškote in rogljičke ter pripravile domači čaj iz zelišč. Pot nas je popeljala tudi po naselju in prišli smo do Škratove jame. Iskali smo škrata Vinija, ki se nam na žalost ni prikazal. Pustil pa nam je sladko presenečenje, kar pomeni, da smo bili zelo pridni. Na poti nazaj smo nabirali divji kostanj, da bomo z njim ustvarjali. Z vlakcem smo se odpeljali nazaj v šolo, kjer smo nadaljevali z aktivnostmi.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.