Mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani

Generalna skupščina Združenih narodov je 29. september razglasila za mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani. Obeleževanje tega dne je pomembno za ozaveščanje o razsežnosti težave in morebitnih rešitvah na vseh ravneh.

V EU se vsako leto zavrže skoraj 59 milijonov ton hrane (131 kg na prebivalca), katere tržna vrednost je ocenjena na 132 milijard evrov. Več kot polovica odpadne hrane (53 %) se zavrže v gospodinjstvih.

Z ukrepi za preprečevanje odpadne hrane se borimo tudi proti podnebnim spremembam, zagotavljamo več hranljivih živil za prehrano ljudi ter privarčujemo denar podjetjem in gospodinjstvom. Skupaj smo torej odgovorni za to, da je zavržene hrane čim manj.

Tudi na naši šoli skozi celo šolsko leto pripravljamo različne dejavnosti, ki nas spodbujajo k bolj spoštljivem in odgovornem ravnanju s hrano in s tem tudi k zmanjšanju količine zavržene hrane.

Plakat: 9 namigov proti odpadni hrani

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.