virusi in gripa

“Smo v obdobju, ko razsajajo različni virusi in gripa. Tudi na naši šoli je v zadnjem tednu več obolelih učencev kot običajno. Nikakor pa ni obolelih toliko, da bi govorili o  krizi ali da bi nas moralo pretirano skrbeti. Z namenom preventivnega delovanja, vam v priponki pošiljam nekaj osnovnih navodil za preprečevanje viroz. Prav je, da smo tako v šoli kot doma pri tem čim bolj dosledni.
Prosimo vas tudi, da otroci v primeru obolelosti ostanejo doma in pridejo v šolo šele, ko so zdravi.  Hvala za sodelovanje in lep pozdrav.”

Preprečevanje viroz

Objavljeno v novice 2020 | Komentiraj

Področno tekmovanje v namiznem tenisu

V torek, 18.2.2020 so se naši učenci udeležili področnega tekmovanja v namiznem tenisu, ki je potekalo v ŠC Livada v Novem mestu. Trinajst naših učencev se je borilo po svojih najboljših močeh, najbolj viden rezultate pa so dosegli:

– Mlajši učenci, ekipno 3. mesto (Vito King, Jakob Prikovič, Tiara Turk, Nika Kokalj)

– Nia Dežman, 2. mesto pri starejših učenkah

– Nika Kokalj, 3. mesto pri mlajših učenkah

Vsem iskreno čestitamo!

Valentinovo na OŠ Šmarjeta

V četrtek, 13. 2. 2020, je Šolska skupnost na OŠ Šmarjeta ponovno organizirala Valentinov ples. Udeležili smo se ga učenci 7., 8. in 9. razredov. V valentinovo okrašeni jedilnici smo se zbrali ob 16.00 in se zabavali vse do 19.30. Letošnja tematika je bila pižama party. Tudi učitelji so se držali dogovora in se, prav tako kot mi, oblekli v pižame. Učenci smo izbirali glasbo po svojih željah, zanjo pa sta skrbela že preverjena DJ-ja Lovro in Žak. Poleg prostega plesa smo peli karaoke, se pozabavali v »fotošuting kotičku«, imeli pa smo tudi srčkov ples, kjer smo se pomerili v izvirnosti in občutku za ritem. Šola je pripravila prigrizke in pijačo, da smo nadoknadili izgubljeno energijo, med pavzo pa smo lahko sodelovali tudi pri ustvarjanju skupinske slike na platnu.

Na valentinovo pa smo se učenci in učitelji razveselili Valentinove pošte, ki je zaokrožila med nami. Pri dežurnem učencu smo v nabiralnik lahko oddali lepo okrašena pisma, nekatera so vsebovala tudi sladko presenečenje. Tako smo izkoristili priložnost, da smo na izviren način svojim najboljšim oziroma najljubšim prijateljem ter učiteljem povedali, koliko nam pomenijo in za kaj smo jim hvaležni.

Anja Činkole Črček ter Lana Cvelbar, 9. a, z mentorico Leo Blažič L.
Objavljeno v novice 2020 | Komentiraj

šolsko tekmovanje v namiznem tenisu

Nika Mrgole in Lana Cvelbar
Objavljeno v novice 2020 | Komentiraj

Šolar na smuči za četrtošolce na Gačah

V sredo, 22.1.2020 so se naši četrtošolci pridružili akciji Šolar na smuči, ki na smučišča vsako leto popelje cele generacije 4. in 5. razredov po vsej Sloveniji. OŠ Šmarjeta se je udeležila akcije na Gačah, pri čemer je smučarska zveza Slovenije vsem učencem priskrbela brezplačne vozovnice, učitelje smučanja za začetnike, ker želijo, da čim več otrok okusi ta šport. Naši otroci so se zabavali, na kvalitetno pripravljeni progi (v danih razmerah), pa so nekateri preizkusili tudi sedežnico, ki na Gačah po mnogih letih zopet obratuje. Učence je na smučišču obiskal tudi ambasador akcije, Jure Košir, ekipa “nori na Poli” pa je za učence pripravila malico. Video posnetek je dosegljiv na povezavi.

Slike:

RODITELJSKI SESTANEK in GOVORILNE URE – 14. 1. 2020

V torek, 14. 1. 2020, vas vabimo na:

• roditeljski sestanek za starše osmošolcev, z naslovom »Pred poklicnimi odločitvami«. Sestanka se lahko udeležijo tudi učenci. Sestanek bo potekal ob 16.00, v jedilnici šole.
  • Roditeljski sestanek za učence in starše šestošolcev. Sestanek bo potekal ob 17.00, v jedilnici šole. O delovnih in učnih navadah bo predavala pedagoginja Mateja Petric iz Posvetovalnice za učence in starše Novo mesto.
  • Redne mesečne govorilne ure, ki bodo potekale od 16.30 do 18.00, v matičnih razredih oddelkov. Govorilne ure pri učiteljici Darji Gašperšič bodo tokrat izjemoma v sredo, 15. 1. 2020, med 15.00 in 18.00.

Januarja smo sicer načrtovali tudi roditeljski sestanek za starše sedmošolcev v povezavi s šolo v naravi. Ker vseh informacij v zvezi s potekom ŠVN še nimamo, tokrat roditeljskega sestanka ne bo, boste pa vse informacije prejeli na sestanku v februarju.

zimski športni dan – drsanje

V četrtek, 9. januarja 2020, smo drugošolci odšli na drsališče v Brežice. Na drsališču je bilo  živahno, saj smo učiteljice pripravile različne igre na ledu, kjer so otroci ob vodenju izvajali vaje drsanja nazaj, drsanja okrog stožcev, brcali žogo in igrali hokej. Bilo je zabavno, hkrati pa so pridobivali spretnost, ravnotežje in sproščali odvečno energijo. Vsi smo uživali in nabrali nekaj novih drsalnih izkušenj.

Zapisala in foto Nina L.Vindiš

božično-novoletne počitnice 2019/2020

Obveščamo vas, da v skladu z Letnim delovnim načrtom OŠ Šmarjeta v torek, 24. 12. 2019, pouka ne bo. Dan bomo z delovno soboto nadomestili 4. ali 18. aprila 2020. Božično-novoletne počitnice se končajo v nedeljo, 5. januarja 2020, ker je 3. januar 2020 v skladu s šolskim koledarjem za osnovne šole pouka prost dan. Vidimo se v ponedeljek, 6. januarja 2020.

Želimo vam lepe in mirne praznike.

srečno 2020

Objavljeno v novice 2019 | Komentiraj

tretješolci varno prispeli v šolo v naravi

Naši tretješolci so se danes zjutraj odpravili v šolo v naravi v CŠOD Cerkno, kamor so že srečno prispeli. Obljubljajo, da bodo pridni, da bodo ubogali učitelje, srkali znanje, ki ga bodo dobili in da se iz šole v naravi vsi vrnejo zdravi in usposobljeni plavalci.

Več o dogajanju v šoli v naravi na spletni strani ORGANIZACIJA POUKA – ŠOLA V NARAVI, nato klik na 3. razred pri ŠOLSKO LETO 2019/2020.