Tehniški dan četrtih razredov

V sredo, 24. aprila 2024, smo četrtošolci iz Osnovne šole Šmarjeta odšli na tehniški dan v Ljubljano. Obiskali smo Hišo eksperimentov in Slovenski šolski muzej. V Hiši eksperimentov smo se preizkusili v raznih eksperimentih. Spoznali smo tudi zvokologijo. Po kratkem sprehodu in ogledu prestolnice smo odšli v Slovenski šolski muzej. Tam smo si ogledali muzej in spoznali, kako se je spreminjala šola skozi čas. Nato pa smo na lastni koži doživeli, kakšna je bila šola v letu 1930. Preden smo vstopili v učilnico, smo si dekleta nadela obleke iz tistih časov, fantje pa jopiče. Pri učni uri smo se učili lepopisa. Učiteljica je bila zelo stroga, a se je nismo preveč ustrašili. Izkusili smo pouk, kakršnega so obiskovali naši vrstniki v preteklosti. Nekateri od nas so lahko okusili ‘čar’ takratnih kazni – klečanje v kotu na koruzi in sedenje na oslu ter branje šolskih postav.  Pri uri smo uporabljali šolske potrebščine, kot so jih učenci v šoli nekoč. Bilo je super doživetje. Na koncu smo si lahko kupili kakšen spominek. Dan je bil zanimiv in poučen.

Neja Blažič, 4. b

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.