Državni tekmovanji iz slovenščine in nemščine

Tudi letos so se naši osmošolci in devetošolci udeležili selekcijskega tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Poglobljeno smo predelovali pustolovsko-fantazijski roman Modri otok avtorice Irene Androjna in ob njem razvijali veščino pisanja razlagalnih spisov.

Na regijski nivo je bilo izbranih 5 učenk in prav vse so se uvrstile tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 16. 4. 2024 na OŠ Zreče.

Učenke so dosegle izjemen uspeh. Živa Kocjan, Valentina Prešeren in Klavdija Kovačič so osvojile zlato priznanje, Eva Gazvoda in Irena Prešeren pa srebrno priznanje.

Devetošolki Klavdija in Irena sta bili na državnem tekmovanju uspešni tudi preteklo leto – Klavdija si je prislužila srebrno priznanje, Irena zlato priznanje.

Živa Kocjan se je udeležila tudi državnega tekmovanja iz nemščine, ki je potekalo v četrtek, 14. 4. 2024 na OŠ Medvode, in osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke za trud, predanost in ustvarjalnost.

mentorica Mojca Pacek

Dobitnice zlatnih in srebrnih priznanj na tekmovanju iz slovenščine.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.