Učenke OŠ Šmarjeta so se uvrstile v polfinale državnega tekmovanja

V torek, 8. 3. 2022, se je v Šentjerneju odvijalo področno tekmovanje v malem nogometu za starejše učenke. Na tekmovanju so poleg naše šole sodelovale še OŠ Šentjernej (organizator), OŠ Podzemelj, OŠ Grm in OŠ Trebnje.

Po začetnem žrebu, so učenke prvo tekmo odigrale proti OŠ Trebnje in po všečni igri žal izgubile. V drugi tekmi, kjer je zmaga vodila v finale tekmovanja pa so bile z 1:0 boljše od OŠ Grm. V finalu so se zopet srečale z OŠ Trebnje. Tokrat je bila motivacija in borbenost na precej višjem nivoju, nekaj sprememb pa je bilo tudi v taktiki. Po zelo napeti in gledljivi tekmi, so naše učenke slavile s 3:2 in se tako uvrstile v polfinale državnega tekmovanja.

V svojih vrstah so imele tudi najboljšo strelko tekmovanja Ano Makovec.

Pripravil Jure Žagar, učitelj športa

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.