PRVOŠOLCI OBISKALI DEŽELO KOZOLCEV

V torek, 1. 6. 2021, smo 1. a in 1. b obiskali deželo kozolcev. Tehniškega dneva smo se zelo veselili, saj smo po dolgem času odšli na izlet. Z avtobusoma smo se odpeljali v Šentrupert, kjer nas je škrat Tonko vodil po muzeju. Razložil nam je, kako so kozolce naredili, iz kakšnega lesa so narejeni, zakaj so se in se še vedno uporabljajo. Sedaj vemo, da se najpogostejši kozolec imenuje toplar. Ker smo mu s pomočjo namigov pomagali poiskati izgubljeno piščal, nas je nagradil z bonboni. Imeli smo tudi dve delavnici pod kozolci. Naredili smo žogice iz nogavic in koruze, spoznali in se igrali različne stare igre (slepe miši, kozla zbijat, gugalnice…). Ostalo je dovolj časa tudi za prosto igro na gugalnicah in podajanje naših novih žogic med kozolci. Žogice so bile aktualne še celo popoldne, tudi v podaljšanem bivanju.

Tea Povše, učiteljica 1. razreda

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.