prvi šolski dan minil

Osnovna šola Šmarjeta je zopet na stežaj odprla svoja vrata, tokrat 333 učencem. Najbolj bo ta šolski dan ostal v spominu prvošolcem in njihovim staršem, ki so prvič prestopili šolski prag. Dan smo zaključili s slavnostno otvoritvijo nove atletske steze. Vsako leto namreč poskušamo dodati vsaj en kamenček k mozaiku, ki predstavlja uspešno, zainteresirano in s krajem povezano šolo. Cilj je skupen: doseči znanje v prijetnem okolju.

Žal nam je ponagajalo vreme, tako da smo morali prireditev izpeljati kar v telovadnici. A nič nas ni ustavilo.

Mimohod najboljših športnikov v barvah olimpijskih krogov, atraktivna plesna in pevska točka so bili uvertura v simbolični slavnostni prerez traku. Gospa ravnateljica, Nevenka Lahne, in gospa županja, Bernardka Krnc, sta s prerezom traku uradno predali v uporabo novo atletsko stezo.

In na koncu še misel Roberta Shullerja:  “Uspeh ni nasprotje poraza. Tekač je morda prišel na cilj kot zadnji, toda če je dosegel osebni rekord, je uspel.”

Uspešno v novem šolskem letu!

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2017. Zaznamek za trajno povezavo.