Prvi pohod mladih pohodnikov

V ponedeljek, 3. 10. 2022, smo Mladi pohodniki opravili svoj prvi pohod. V skupino je vključenih 17 učencev od 2. do 4. razreda. Naš cilj je predvsem druženje in krepitev zdravega duha v zdravem telesu. Ker pa je Šmarjeta odlično izhodišče v številne okoliške kraje, načrtujemo 10 pohodov, med njimi tudi enega nočnega. Če bo vse prav, se bomo za to šolsko leto poslovili na zaključnem pikniku, kjer bomo podelili priznanja najbolj vztrajnim.

Sledimo knjižici Po dolini šmarješki nas vodi korak, ki je bila na OŠ Šmarjeta v okviru projekta Rastoča knjiga izdana novembra 2018.

V sončnem in toplem ponedeljkovem popoldnevu smo prehodili Pot prijateljstva, ki vodi preko Kamen vrha in Gorenje vasi nazaj v šolo. Malicali smo pri kulturnem spomeniku, vodnjaku v Gorenji vasi. Tam smo se tudi fotografirali. 

Botra jesen nam je pot posula s kostanji, orehi, naučili smo se prepoznati in nabirati gobje lepotice dežnikarice.

Novembra nas bo pot vodila po Poti zdravja. Če koga mika, se nam lahko pridruži. 

Mentorica Anita V. Slana

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.