zbiralna akcija plastenk

Zbiranje odpadnih plastenk PET v ozaveščevalno-humanitarnem projektu Jaz, ti, mi za Slovenijo – stara plastenka za nov inkubator.

Tudi na O Šmarjeta v okviru EKO šole zbiramo plastenke. Plastenke lahko prinašate v šolo od 18. do 22. aprila 2016, ko bomo imeli pred šolo v ta namen poseben zabojnik.

2000px-Plastic-recyc-01.svgZbirajo se le ODPADNE PLASTENKE PIJAČ IN MLEČNIH IZDELKOV, saj morebitni ostanki druge vsebine v odpadnih plastenkah PET (olje, kis, prašek, mehčalec, šampon …) lahko otežijo njihovo predelavo. V pomoč vam je trikotnik na embalaži, pri katerem mora biti navedeno, da gre za izdelek PET.

Vse druge oznake (HDPE, LDPE, PP in druge) NE SPADAJO V ZABOJNIK s plastenkami v akciji Jaz, ti, mi za Slovenijo – stara plastenka za nov inkubator.

Ta vnos je bil objavljen v Aktualno, Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.