komemoracija v Beli Cerkvi

Konec oktobra in začetek novembra je čas, ko se bolj poglobljeno spomnimo naših preminulih, vseh tistih, ki so nam bili blizu, vseh tistih, ki so se kakorkoli žrtvovali za domovino, za prijatelje, za vse, ki so odšli iz tega sveta po krivem in vse tiste, ki so na tem svetu veliko storili.
“Bilo je obdobje dolgih noči, ko so si ljudje vzeli čas za duše mrtvih in zase. Današnje hitenje nam ne dopušča razmišljati o nas samih, kaj šele o smrti. Zato je slovesnost ob dnevu spomina na mrtve priložnost, da se ustavimo in se spomnimo vseh tistih, ki so bili in so morda še vedno del naših življenj.” je v svojem govoru povedala županja občine Šmarješke Toplice, mag. Bernardka Krnc, katera je na koncu komemoracije skupaj s predsednikom Krajevne organizacije Združenja borcev za vrednote NOB, g. Ivanom Petančičem – Ičom položila vence padlim borcem v Beli Cerkvi, ter tudi na skupnem grobišču v Šmarjeti in v Slapah.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2017. Zaznamek za trajno povezavo.