Eno sajenje

Danes, 23. 9. 2020, smo se zbrali, da se pridružimo tisočim otrokom celega sveta, ki sadijo drevesa in posadimo drevo miru na prelep košček narave ob igrišču našega vrtca.

Drevesa, ki jih sadimo danes, so vključena v veliko akcijo podjetja Environment Online – ENO, šolske in skupnostne mreže za trajnostni razvoj.

ENO se je začel pred 20 leti v majhni vasi na vzhodu Finske in je zrasel veliko mrežo šol. Dokaz, da majhno lahko postane veliko in da lahko prav vsak pomaga narediti razliko! Ponosni smo, da smo del tega.

V ponedeljek smo praznovali tudi mednarodni dan miru, s sloganom Oblikovanje miru skupaj.

Dan praznujemo  s širjenjem sočutja, prijaznosti in upanja ob pandemiji. Pridružite se nam, da bomo lahko skupaj oblikovali mir.

Drevo je simbol za nas.  Posadili smo drevo polonija. Zanj bodo skrbeli drugošolci.

Ker sadimo drevesa v počastitev miru, ta drevesa proglašamo za drevesa miru.

Želimo si, da bi rasli z našimi drevesi v boljšo bodočnost!

Mir je zelen. Ukrepajmo!

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.