EKO dan 2019

Danes smo imeli na Osnovni šoli Šmarjeta Eko dan. Na začetku nas je obiskal predstavnik Komunale iz Novega mesta, ki nam je predaval o recikliranju odpadkov. Za tem smo se razporedili po skupinah katere so nam določili učitelji. Pri delavnici Naravna barvila so barvali tekstil z naravnimi barvami npr. rdeče zelje in kamilice. V vrtnarski delavnici so okopavali, grabili, pospravljali zunaj ter sadili jagode in peteršilj.  Različne vrste kruha ter raznovrstne okusne namaze pa so delali v delavnici zeliščni namazi in peka kruha. Pri izdelkih iz lesa so izdelovali lesene zajčke ter podstavke za jajca v obliki zajčkov. Imeli pa so tudi eko ustvarjalnice, kjer so izdelovali velikonočne venčke iz volne, plakate in različne izdelke na temo ekologije ter velike noči. Ter še novinarska delavnica, kjer smo slikali ter snemali delavnice za tem pa napisali članek ter analizirali ankete..

Teja Jerele in Erna Pepel

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.