Zaključna prireditev 3. literarnega natečaja Pavčkove vitice

»Nekje na Dolenjskem so kraji, hiša, vinograd, košček polja … Tam so meseci sami maji, tam sem nekoč bil doma.« Tako je Tone Pavček s svojo pesmijo Moj rojstni kraj spodbudil učence in učenke po Dolenjskem, Beli krajini in Posavju k opevanju svojega domačega kraja. Med njimi tudi učence in učenke naše šole.

V petek, 21. 10. 2016, je v Osnovni šoli Toneta Pavčka v Mirni Peči potekal zaključek literarnega natečaja v pesmih o domačem kraju. Učenke iz lanskoletnega 2. b razreda so sodelovale v natečaju s svojimi pesmimi. Nika Duh je napisala pesem Hrib, Žana Jerele je prispevala s pesmijo Vinica, Živa Novak pa je spesnila pesem Radovlja. Prireditev so vodili učenci mirnopeške šole, recitirali so najboljše pesmi, šolski zborček in učenka na kitari pa so poskrbeli za glasbene premore in glasbeno ozadje med recitacijami. Vsi učenci so prejeli zahvalo za sodelovanje in zbornik vseh pesmi. Po prireditvi je sledilo družabno srečanje s pogostitvijo.

Čestitke učenkam in veliko pesniškega navdiha še naprej.

Mentorica Tea Tavčar

 

 

 

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.