Naravoslovni dan ŠKRATOVA LUKNJA S HIŠO ŽIVE DEDIŠČINE V BELI CERKVI

V ponedeljek, 24. 10. 2016, smo se 1. a in 1. b s turističnim vlakcem odpeljali v Belo Cerkev. Vstopili smo v Hišo žive dediščine, ki je bila včasih osnovna šola. Sedaj je to medgeneracijski center, v katerem smo spoznali zgodovino kraja, predstavljena pa so nam bila tudi kulturna in obrtniška društva, ki delujejo v občini Šmarješke Toplice. Med njimi so nekateri učenci in učenke prepoznali svoje babice, ki so nam spekle odlične piškote in skuhale pravi domači čaj iz zelišč, katere je pomagal nabrati tudi kakšen škrat. Ogledali smo si tudi filma o Beli Cerkvi in o škratu Viniju. Nato smo se odpravili do Škratove luknje. Tam smo našli tudi sladko presenečenje, katerega nam je nastavil škrat Vini. Vlakec nas je odpeljal nazaj v Šmarjeto, kjer smo po kosilu reševali različne naloge, povezane z današnjim dnem.

 Učiteljice 1. razredov

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.