VSESLOVENSKO PETJE S SRCI

Na OŠ Šmarjeta smo se v petek, 23. 4. 2021, med 10.00 in 11.00 pridružili projektu “Vseslovensko petje s srcu”, katerega cilj je gojiti slovenski jezik in kulturo, ozaveščati mlade o pomenu slovenske glasbe in prenašanju slednje na mladi rod.
V “mehurčkih”, ob upoštevanju varne razdalje, smo se zbrali na zunanjem nogometnem igrišču in ob spremljavi šolskega ansambla zapeli naslednje pesmi: Zdravljica, V dolini tihi, Dan ljubezni, Sreča na vrvici, Marko skače, Na planincah, Lisička je prav zvita zver, Trzinka, Sijaj, sijaj sončece, Pina colada, Slovenija je domovina moja, Dobrodošli v Šmarjeti ter šolsko himno.
Petja in glasba vplivata na naše čustveno in psihofizično stanje. Navdajata nas s pozitivnimi občutki, zato je prav, da živita med nami tako v šoli kot vrtcu.
Kdor poje, v srcu slabo ne misli.
Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.