OBELEŽILI SMO DAN ZEMLJE

Svetovni dan Zemlje vsako leto praznujemo 22. aprila, v več kot 192 državah, že 51 let. V tem času se odvijajo različni dogodki, čistilne akcije, prireditve, ko razmišljamo o našem planetu. Vsak od nas bi lahko prispeval, da svet ne bi bil tako onesnažen.

Tudi na naši šoli smo obeležili SVETOVNI DAN ZEMLJE, med drugim z zbiralno akcijo papirja in pohodom s čistilno akcijo. O dnevu Zemlje smo razmišljali, se pogovarjali in brali tudi na EKO dnevu, nato pa še ustvarjali. Na hodniku smo pripravili razstavo izdelkov iz odpadnega materiala.

V času počitnic in tudi sicer v življenju ne pozabimo skrbeti za naš planet; na primer:

  • z ugašanjem luči,
  • zapiranjem pipe,
  • ločevanjem odpadkov,
  • recikliranjem,
  • uporabo ekoloških škropiv na vrtovih, poljih in vinogradih,
  • s pravilnim odlaganjem nevarnih smeti,
  • sajenjem dreves,
  • sejanjem cvetočih rastlin za privabljanje čebel in še kaj bi se našlo …

Želimo vam prijetne počitnice, ob tem pa ne pozabite na varovanje našega okolja in še kakšne dodatne čistilne akcije okrog doma.

Učiteljici Tea Povše in Renata Trbanc

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.