Sprejem prvošolčkov

Na Osnovni šoli Šmarjeta prvošolčke učenci in učitelji vsako leto slavnostno sprejmemo medse. Tudi letos ni bilo drugače. Tako smo v petek, 24. 9. 2021, v šolsko skupnost sprejeli 33 prvčkov 1. a in 1. b razreda. Učiteljici Renata Trbanc in Katja Kralj, druga strokovna delavka Kristina Hribar ter mentorica pevskega zborčka Irena Strazberger so jih naučile dovolj pesmic, da so se na kratki prireditvi pred člani šolske skupnosti in parlamenta ponosno prestavili. Dokazali so nam, da so se v teh nekaj dneh na šoli že pridno učili, saj so pravilno odgovorili na nekaj zastavljenih vprašanj o šoli, za nagrado pa so si prislužili slastno torto. Manjkala pa ni tudi slavnostna prvošolska zaobljuba, katero so ponosno ponovili za predsednico šolskega parlamenta, Lučko Tomažin. Po sprejemu jih je čakala še predstava Smetiščni škrat v izvedbi gledališča Ku-Kuc.

Dragi naši prvošolčki, zdaj ste postali čisto pravi šolarji OŠ Šmarjeta. Vsi smo veseli, da ste med nami. Predstavniki šolske skupnosti in šolskega parlamenta vam želimo prijeten vstop v novo okolje, v novo obdobje, ko boste spoznavali šolske klopi, črke, številke ter nove prijatelje. Želimo vam, da bi se v šoli počutili karseda lepo, varno in da bi se vam vseh devet let šolanja dogajale same lepe stvari. Srečno!

Mentorica ter člani šolske skupnosti in parlamenta,

Lea Blažič Lipoglavšek

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2021. Zaznamek za trajno povezavo.