ENO dan sajenja dreves

21. september je  dan, ki ga  je OZN proglasila za svetovni dan miru. Obeležujemo  ga s sloganom Posadi drevo za pravičen in trajnosten svet. Dan praznujemo v času pandemije s širjenjem sočutja, prijaznosti in upanja.

To je tudi dan, ko se tisoče šol in otrok poveže v skupni misli miru ter prijateljstva in ob 12 h po lokalnem času po vsem svetu sadi drevesa miru.

22. septembra smo se tudi mi pridružili  tisočim otrokom celega sveta in posadili drevo miru na prelep košček narave ob našem vrtcu.

Drevesa, ki  smo jih posadili, so simboli miru. S tem dejanjem se je naša šola ponovno vključila v mednarodni projekt ENO, ki skrbi in uči mlade po vsem svetu skrbeti za okolje in posledično za mir na svetu.

ENO koordinatorka
Maja Žagar

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2021. Zaznamek za trajno povezavo.