Drugošolci smo odkrivali lepote Dolenjske

V torek, 18. 10. 2022, smo drugošolci odkrivali Dolenjsko. Polni pričakovanj smo se z avtobusom odpeljali proti Kostanjevici na Krki, natančneje proti Kostanjeviški jami. Pot nas je vodila mimo Malenc, kjer smo navdušeno občudovali mogočen 100 let star hrast. Ugotovili smo, da bi bilo potrebnih vsaj 7 otrok, da bi ga lahko objelo! Po prihodu do jame nam je vodič na pripovedoval zanimivosti o podzemnem svetu. V jami smo občudovali kapnike, prisluhnili pravljici o velikanu in opazovali netopirje, ki so viseli ali preletavali jamo. V jami smo opazovali zanimive podobe: videli smo medveda, sladoled, velike hlače, krokodila in še in še. Začutili smo, kako je biti v jami v popolni temi, saj je vodič za trenutek ugasnil luči. Po kratkem predahu  smo se polni doživetij peš podali proti najmanjšemu mestu, Kostanjevici na Krki. Izkoristili smo sončen dan, se sprehodili po novem mostu preko celega otoka, videli reko Krko, čolne, stavbe, vodnjak in galerijo. Na poti do šole smo opazovali skulpture iz lesa in naravo odeto v barve jeseni.

Učiteljice 2. razredov

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.