Vpis v 1. razred za šolsko leto 2023/24

Students knowing the right answer

Drsanje in ogled knjižnice – 3. razred

V petek, 6. januarja so učenci 3. razredov v spremstvu učiteljic izkoristili hladno jutro in preizkusili svoje spretnosti na drsalkah. Na ledu so uživali na drsališču v Krškem (Mestna občina Krško, MC Krško). Mimogrede so obiskali še Valvasorjevo knjižnico Krško, kjer jih je sprejela in med knjižnimi policami vodila prijazna knjižničarka Klavdija Šiško Možgan. Vsi skupaj smo preživeli lepo dopoldne.

Telefonske linije na šoli so ponovno vzpostavljene

Spoštovani.

Obveščamo vas, da na šoli ponovno normalno delujejo telefonske povezave.

Pomembnejše telefonske številke najdete na naši spletni strani:

Božična plesna predstava OŠ Šmarjeta

Koledarsko leto zaključili s prireditvijo

˝Kako prijeten je ta božični čas. V vseh domovih bo kmalu zadišalo po potici in cimetovih piškotih, krasili bomo božična drevesa. Ob ognju bomo prepevali božične pesmi in preživljali čas s svojo družino. Lepi so ti trenutki. Kaj pa vi, moji dragi vnuki, ali imate radi božič?˝ je na začetku prireditve ob dnevu samostojnosti in enotnosti začela pogovor babica Valentina v krogu svojih vnučkov Žana, Ele, Lore, Ote in Alexa, ki so na odru ob kaminu in v prijetnem domačem vzdušju obujali spomine …

S šolsko prireditvijo smo v petek, 23. 12. 2022 v telovadnici šole zaključili še eno koledarsko leto. Ravnateljica nam je v uvodnem nagovoru zaželela prijetne prihajajoče praznične dneve. Tekom prireditve so učenci šole pokazali svoje talente in kaj so se do sedaj že naučili. S prepevanjem je navdušil mlajši in starejši pevski zbor, še posebej solista Mark in Neja. Zaplesale so učenke mažoretne šole in mlajša šolska plesna skupina naše osnovne šole. Glasba nas je spremljala tekom cele prireditve. Ob zvoku harmonik sta zaplesala plesalca Maruša in Anže. Irena je z deklamiranjem pesmi Soči in odlično interpretacijo pustila marsikoga odprtih ust. Za glasbeno podlago ob njenem deklamiranju je poskrbel Matija.

Babica nas je z zaključno mislijo popeljala v čudoviti praznični in počitniški čas:

“Toplo ognjišče in smeh v očeh,

iskreno želimo vam v teh prazničnih dneh.

Da zdravja in srečnih dogodkov nešteto,

vam v obilju nasulo bi novo leto.”

Srečno vsem!

To vam želi božična ekipa Osnovne šole Šmarjeta

Tehniški dan v 1. razredu

Prvošolci imamo že kar cel teden praznično vzdušje. Prostori so okrašeni in se bleščijo v soju lučk, po hodnikih odmevajo božične pesmi. V torek, 20. 12. 2022, smo imeli tehniški dan PRAZNIČNE USTVARJALNICE. Izdelali smo veliko voščilnic in leseni okrasek za smrečico okrasili s prtički. Nato smo pekli carski praženec, pripravili pogrinjke in se posladkali. Bil je zelo dober in vsekakor ga bomo spekli še ostalim družinskim članom.

Tea Povše, učiteljica razrednega pouka

Drsanje, december 2022

Praznične delavnice tretješolcev v Beli Cerkvi

Učenci 3. razredov, ki gostujejo od novembra v Hiši žive dediščine v Beli Cerkvi, so imeli v torek tehniški dan. Uživali so v peki medenjakov in drugih dobrot ter izdelovanju raznih okraskov.
Hvala Društvu podeželskih žena in deklet Bela Cerkev za pripravo kuharske delavnice. V Hiši žive dediščine je zares dišalo po praznikih. Hvala tudi ga. Nini Kolar iz RIC-a za delavnice izdelovanja okraskov.

Srečno 2023!

Šola v naravi, Kope – Prihod domov!

POZOR!

5. razredi sporočajo, da bo avtobus parkiral tam, kjer je startal (parkirišče pred občino), predvidoma ob 16.40! (Morebitno sprememembo objavijo na poti, odvisno od prometa)