Športni dan za učence 6., 8. in 9. razreda

Zaradi lepega vremena smo se odločili, da v četrtek 5.9.2019 izpeljemo že prvi športni dan za učence na predmetni stopnji.

Učenci 6. razreda imajo pohod proti Trški gori, odhod učencev je ob 8.00 izpred šole, vrnejo se okoli 13. ure. Malica bo šolska, učenci naj imajo primerno športno opremo (obutev, rezervna majica) in vsaj 1 l tekočine (najbolje voda). Ker je kosilo je za vse učence odjavljeno, priporočamo, da ima otrok seboj dodatno malico.

Učenci 8. in 9. razreda gredo z avtobusom do Kostanjevice na Krki, kjer bodo imeli aktivnosti na vodi (supanje, kajak) in ob njej (odbojka na mivki, ostale športne igre). Odhod avtobusa je ob 8:15, vrnejo se ob 13. uri. Za najem supov in kajakov je potrebno imeti 5 eur/učenca gotovine. Avtobusni prevoz bo prištet k položnici. Malica bo šolska, učenci naj imajo primerno športno opremo (lahko tudi natikače poleg superg, kopalke, brisačo, rezervno majico) in vsaj 1 l tekočine (najbolje voda). Ker je kosilo je za vse učence odjavljeno, priporočamo, da ima otrok seboj dodatno malico.

Učenci 7. razreda imajo pouk, saj bodo športni dan izvedli v šoli v naravi.

Veselimo se lepega vremena in aktivnosti na zraku!

ŠMARJEŠKI HRIBČEK JE ZAŽIVEL

Prvi šolski dan je gotovo nekaj enkratnega, posebno za tiste otroke, ki prvič prestopijo šolski prag in začnejo pot osnovnega devetletnega izobraževanja. Za pomembnost tega dogodka poskrbijo tudi starši, stari starši, šola, agencija za promet, zavarovalnice, čarovnik, itn. Prava evforija, nekakšen rojstni dan s tortico. Šmarješka šola je letos bogatejša za 34 nadobudnežev, v dveh oddelkih po 17 učencev. Preteklo šolsko leto je bilo vpisanih 49 prvošolcev, torej kar 15 več. Skupno število učencev pa je naraslo za 10, iz 366 na 376. Povečalo se je tudi število oddelkov iz 16 na 17. Vsi razredi razen 9. imajo po dva oddelka. Prihodnje leto pa bosta tudi dva oddelka 9. razreda.  Projekt za dozidavo šole je že narejen, realizacija po bo odvisna od uspešnosti občine na razpisu, do takrat pa bo šola reševala prostorsko stisko na tak ali drugačen način. Prav tako se je večina staršev odločila (327 od 376), da bodo njihovi otroci imeli kosilo v šoli, seveda ima jedilnica premajhno kapaciteto. Pa vendar, demografska rast je pokazatelj razvoja kraja. Problemi so rešljivi, potrebna je le volja.

Jože Novak

osnovne informacije ob začetku šolskega leta 2019/2020

Informacije ob začetku šolskega leta 2019-20

Prvi šolski dan, 2. 9. 2019

V ponedeljek, 2. 9. 2019, pričenjamo novo šolsko leto. Za lažji začetek vam posredujemo nekaj informacij: Prvi šolski dan – obvestilo. Prvošolci upoštevajte tudi informacije iz vabila, ki ste ga prejeli na dom.

Veselimo se ponovnega srečanja z vami.

Varno s soncem

Program Varno s soncem je usmerjen k seznanjanju šolarjev o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo oz. zmanjšamo.

Kako se pravilno zaščitimo pred soncem:

• Izogibajte se soncu med 11. in 15. uro, upoštevajte pravilo sence.
  • Zavarujte se z oblačili, pokrivali, očali.
  • Uporabite zaščitne kreme, ki omogočajo dodatno zaščito. Nanesite jih 30 min pred izpostavljanjem soncu.
  • Nanos obvezno ponovite po vsakem kopanju in otiranju z brisačo oz. na dve uri pri daljšem izpostavljanju soncu.

Če hočeš izvedeti več si preberi dodane priloge.

Varno s soncem_predstavitev 2019

Varno s soncem_2019

Varno s soncem_2019_priporočila v ikonah

Sprejem učencev na občini

Župan občine Šmarješke Toplice mag. Marjan Hribar je danes učencem naše šole podelil prav posebno priznanje »Županovo petico«. Županovo petico dobijo učenci, ki so vsa leta šolanja izkazovali odlično znanje. Povabljena je bila tudi ekipa PP OŠ Šmarjeta, ki je letos postala državni prvak iz preverjanja znanja prve pomoči.

Učencem in mentorjema Ireni Zupančič in Bojanu Kukmanu iskreno čestitamo za dosežek in jim želimo še veliko uspehov tudi v prihodnje.

Objavljeno v aktualno | Komentiraj

ZADNJI ŠOLSKI DAN v šol. letu 2018/19

Informacije o zadnjem šolskem dnevu, 24. 6. 2019, so na voljo na naslednji povezavi: Zadnji šolski dan, 24_6_2019 .

Objavljeno v novice, novice 2019 | Komentiraj

PRVO TRILETJE SE POMERI V ATLETIKI

Dolgo smo čakali lepo vreme in sončne dneve. V sredo, 5. 6. 2019, se nam je ta želja uresničila in hitro smo skočili na šolsko igrišče, kjer smo se pomerili v treh atletskih disciplinah (tek na 60 metrov, met vorteksa in skok v daljino). Tekli smo tudi na 300 oz. 600 m.
Čestitke vsem učencem in učenkam, ki so tekmovali, še posebej pa tistim, ki so okrog vratu prejeli eno izmed medalj.

1.RAZRED
Deklice:  Žoel Vehovar Novak (1. mesto), Maruša Zoran (2. mesto),  Neža Kralj (3. mesto).
Dečki:  Matias Smerke (1. mesto), Žiga Novak (2. mesto), Brin Simonič (3. mesto).

2. in 3. RAZRED
Deklice: Ela Dominič (1. mesto), Eva Vaupotič (2. mesto), Melanie Cvelbar (3. mesto).
Dečki: Nejc Redek (1. mesto), Jan Martin Kirn (2. mesto) in Gašper Tomažin (3. mesto).

Objavljeno v novice, novice 2019 | Komentiraj

prijava na podaljšano bivanje in prehrano 2019/2020

Še vedno so odprte prijave na šolsko prehrano za šolsko leto 2019/2020. Kdor od staršev tega še ni storil, naj to stori čimprej. Prijave se oddajajo preko www.easistent.com
Kdor ima težave z eAsistentom naj se obrne na starsi@easistent.com
Pri prijavi pazite na to, da če bo vaš otrok v prihodnjem šolskem letu obiskoval 6., 7., 8. ali 9. razred, da pri kosilu izberete KOSILO 6-9.
Če niste prepričani, da ste pravilno izbrali, preverite prijave, dokler so še odprte in jih popravite.

Objavljeno v aktualno, kuhinja, novice 2019 | Komentiraj