Ponovna vrnitev vseh otrok v šolo

Ob ponovnem odprtju osnovnih šol za vse učence, vabimo vse udeležence vzgojno-izobraževalnega procesa, da si preberejo obvestilo in usmeritve za učence, starše in zaposlene.

Prešernov dan

Danes smo skupaj z učenci obeležili slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. V kratkem uvodu so nam učenke predstavile življenje in delo Franceta Prešerna. Nato pa so si vsi učenci ogledali gledališko predstavo v izvedbi Družinskega gledališča Kolenc. Na zanimiv način so predstavili Prešernova dela. Učenci 1.-5. razreda so podrobneje spoznali Povodnega moža, učenci 6.-9. razreda pa več njegovih del v predstavi S Prešernom prešerni.

VPIS V 1. RAZRED

Obveščamo vas, da bo vpis v 1. razred za šolsko leto 2021/22 potekal v času med 9. in 11. 2. 2021, na OŠ Šmarjeta.

Vpis bo prilagojen glede na trenutne epidemiološke razmere. Potekal bo v gospodinjski učilnici (vhod z zunanje strani ob kuhinji šole), pri tem pa vas prosimo, da se natančno držite vašega termina ter priporočenih higienskih ukrepov (razkuževanje rok, uporaba obrazne zaščitne maske). Na vpis prihajajte ZDRAVI.

Starši otrok, ki imate zaradi kakršnegakoli razloga različne naslove bivanja, prinesite s seboj tudi izpolnjen obrazec VPIS OTROKA V OŠ ŠMARJETA – SOGLASJE STARŠEV. Obrazec morata podpisati oba starša.

Za izpis VPISNEGA LISTA boste potrebovali otrokov EMŠO, telefonske številke, na katerih ste dosegljivi, ter e-naslove otrokovih staršev.

Opozorite v primeru, da razmišljate o odlogu všolanja.

Razmislite o prijavi na prehrano, vključitvi v jutranje varstvo, podaljšano bivanje in k neobveznemu tujemu jeziku – angleščini.

Za dodatne informacije lahko pišete na jasmina.jevnikar@os-smarjeta.si ali pokličete na 041 724 337.

SREDNJEŠOLSKI VPISNIK 2021

Informacije o vpisu v srednjo šolo najdete tudi v e-knjižici SREDNJŠOLSKI VPISNIK 2021.

Med razredno tekmovanje učencev, “Vsak korak šteje”.

V sodelovanju s @smarjeskitek bomo na OŠ Šmarjeta pripravili med razredno tekmovanje učencev 6. – 9. razreda v zbiranja (kilo)metrov. Tekmovanje traja v času od 25. 1. do 14. 2. 2021 (3 tedne), ko bomo razglasili tudi zmagovalni razred. Rezultate bomo objavljali sproti, ko bomo imeli podatke posameznih oddelkov. Učenci aktivnosti beležijo na aplikaciji Stravi, omejili smo maksimalno število kilometrov na teden, ki jih lahko opravi en učenec, cilj pa je, da spodbudimo sodelovanje v oddelkih in da se gibajo prav vsi, tudi z motivacijo in spodbujanjem sošolcev.

novoletno voščilo 2021

božična proslava in praznik samostojnosti in enotnosti

Voščilo plesalcev OŠ Šmarjeta

Prireditev ob 4. obletnici Rastoče knjige

Letošnji projekt Rastoče knjige se je zaradi posebnih okoliščin na OŠ Šmarjeta zaključil malo drugače. Ustvarili smo koledar, v katerem smo predstavili zgodovino šole, ilustracije, zgodbe in pesmi učencev, povezane s posameznimi vrednotami. Ali kot je bilo že povedano: 12 mesecev je ustvarilo zgodbo.

V zgornjem videoposnetku si lahko ogledate rezultat našega dela.

Zahvala pri izdaji koledarja tudi našim sponzorjem Zavarovalnici Triglav in Tiskarni Oko myMedia.

Srečno in zdravo leto 2021.

4. OBLETNICA RASTOČE KNJIGE

Zaradi epidemije in šolanja na daljavo nismo mogli izpeljati prireditve ob 4. obletnici Rastoče knjige. Ker smo se na to pripravljali pred zaprtjem šole, nam je, tako kot vsako leto, uspelo pripraviti izdelek. Tokrat je to prav poseben koledar za leto 2021, ki ob koncu leta postane knjiga. Naslov koledarja je Od kamenčka do mozaika. Vključuje obeležitev 4. obletnice projekta ter 30 let vrtca Sonček in 50 let šolske stavbe na tem mestu. Slike šole iz različnih obdobij  popestrijo literarni in likovni izdelki učencev. Dodatek koledarju je 16 razglednic. Ker želimo, da koledar pride do vsake družine, vas bomo v naslednjih dneh obvestili o času in načinu prevzema.

Pri izdaji koledarja nam je pomagala tudi Zavarovalnica Triglav Novo mesto.

@triglavGroup