Učenci OŠ Šmarjeta zmagovalci Startup vikenda

Po uspešnem sodelovanju na podjetniškem izzivu so se učenci OŠ Šmarjeta 6. in 7. novembra 2020 udeležili še enega podjetniškega dogodka – Startup vikenda 2020. Dogodek je bil zaradi trenutnih razmer izveden preko spleta, kar pa motivacije učencev ni prav nič zmanjšalo. Eva Šketelj, Katja Robek, Sara Gorenc, Sara Vrščaj, Vid Kraljič in Žak Jeglič so zagnano zavihali rokave in pridno delali na razvoju lastne podjetniške ideje. Tokrat jim izziva ni zastavil Razvojni center Novo mesto, temveč je vsaka ekipa iskala rešitve za drug problem, ki so ga sami zaznali pri sebi, svojih bližnjih ali v okolju. Gospod Aleksej Metelko jih je vodil skozi proces oblikovanja poslovnega načrta, ki je obsegal raziskovanje trga, ustvarjanje idej, prototipov in stroškovnikov, testiranje rešitev ter pripravo predstavitev. Učenci so tako v dveh dneh pridobili ogromno izkušenj o podjetništvu in medsebojnem sodelovanju. Ob zaključku prvega dneva jim je povratne informacije ponudila gospa Regina Bajc iz Primorskega tehnološkega parka, vodja projekta POPRI. Drugi dan pa jih je obiskal še skriti gost Nik Škrlec, ki je spregovoril o svojih uspehih in neuspehih, talentih in hobijih. Nekaj učencev je celo tekmovalo z njim v sestavljanju Rubikove kocke.

Startup vikend se je zaključil s 3-minutnimi predstavitvami strokovni komisiji v sestavi Maje Vukša, lastnice znamke Brain Train, ter Mihe Bradača s Šolskega centra Novo mesto. Ideja Milni junaki učencev OŠ Šmarjeta je bila ocenjena kot najboljša, zato so osvojili 1. mesto in s tem glavno nagrado – obisk WOOP Trampolin parka v Ljubljani. Vsem učencem iskreno ČESTITAMO za dosežen uspeh in jim želimo, da bodo lahko nagrado čim prej unovčili.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.