Tomov nahrbtnik na naši šoli

V ponedeljek 13. novembra smo od OŠ Stopiče prejeli TOMov nahrbtnik, v katerem so bila navodila za sodelovanje v akciji »Tom potuje, otroke obiskuje« in dve spominski knjigi. Nahrbtnik smo gostili do petka, 24. novembra. V akcijo so se vključili vsi učenci in učitelji z različnimi aktivnostmi. Od 1. do 3. razreda smo učencem pripravili slikovne didaktične igre na temo Pozitivno reševanje konfliktov. Učenci od 4. do 9. razreda so spoznavali TOM telefon preko PPT prezentacije, učitelji so jim predvajali tudi filmčke na temo: Ustavimo nasilje. Učenci od 4. do 9. razreda so pri razrednih urah imeli možnost napisati na listke anonimno vprašanja, o katerih si morda ne upajo spregovoriti. Te listke smo posredovali na Tom telefon, kjer jih bodo uporabili tako, da bodo odgovarjali na napisana vprašanja na njihovi spletni strani. V spominsko knjigo so razredi izdelali sporočilo na temo slogana »Odgovor je pogovor«. Komisija TOM telefona bo en razred v regiji razglasila za najboljšega.

Dogodek se je lepo dopolnil z Mednarodnim dnevom boja proti nasilju nad ženskami, kateri je 25. novembra. Dekliška skupina iz 6.b razreda se je ves čas pripravljala na petek, 24. novembra, ko so dekleta ozaveščala o strpnosti in preprečevanju nasilja in učiteljem delila bele pentlje ter letake učencem, na katerih je bila številka TOM telefona. Razložile so, da kadar se ne moreš pogovoriti z nikomer, je številka TOM telefona prava rešitev. Izdelale so plakat na temo: 25. november Mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami, katerega smo nalepile v jedilnici, dodale še TOMove plakate in ustvarile TOMov kotiček. V petek, 24. novembra smo se oblekli v oranžna oblačila, kar predstavlja svetlejšo prihodnost brez nasilja nad ženskami in dekleti.

V petek popoldan je nahrbtnik odromal na OŠ Škocjan.

Šolska svetovalna delavka,

Janja Omahen

Tomov nahrbtnik Tomov nahrbtnik

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.