TEHNIŠKI DAN – Z RUMENO RUTKO NA POT

Učenci 1. a in 1.b razreda smo imeli v četrtek, 8. 10. 2020, tehniški dan z naslovom »Z rumeno rutko na pot«. Dan se je pričel z obiskom policista. Dobili smo se pred šolo, kjer je preveril kaj vse že vemo o prometu in nas nato povabil na sprehod po Šmarjeti.

Po vrnitvi v razred smo se pogovarjali o sprehodu, prebrali pravljico o prometu, reševali učne liste, barvali pobarvanke ter si ogledali nekaj posnetkov na to tematiko.

Imeli smo dve delavnici, kjer smo izdelali avtomobil in pešca. Dan smo zaključili z igro: avtomobili v prometu.

Veseli smo, da si je policist Andrej Kraševec, vzel čas in nas najmlajše, ki z rumenimi ruticami hodimo po Šmarjeških Toplicah naučil, kako naj bomo varni, vidni in previdni v prometu tudi v prihodnje.

Zapisala: Nina Leban

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2020. Zaznamek za trajno povezavo.