3. dan – spoznavanje španske tradicije

Po zajtrku smo se odpeljali v vasico Gerri de la Sal, ki prav tako leži v kotlini ob reki Noguera Pallaressa. Ozemlje je bilo poseljeno že v srednjem veku, o čemer pričajo ostanki samostana, na mestu katerega danes stoji cerkev.
Kraj je dobil ime po “soli”, saj tu že stoletja pridobivajo sol. V daljni preteklosti je bilo na tem področju morje, po izsušitvi pa je v višjih zemeljskih plasteh ostala sol, ki se razstaplja v podtalnici. Ogledali smo si del področja, kjer pridobivajo sol, in eno izmed jam, v kateri se dviguje slana voda, prav tako pa tudi muzej “Saca de la Sal”, ki obiskovalcem nudi nazoren vpogled v pridobivanje soli.
Po kosilu smo se odpeljali v adrenalinski park in jahali konje. Učenci so odšli z gostitelji, učitelji pa smo evalvirali dan in načrtovali prihodnje aktivnosti.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.