Regijsko tekmovanje iz znanja prve pomoči

18. 4. 2019 je bilo v Športni dvorani Leona Štuklja 13. regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči osnovnih šol.

Ekipe so se pomerile v teoretičnem in praktičnem delu. Na praktičnem delu so oskrbeli navijače košarkarske tekme, na kateri je prišlo do pretepa.  Na drugem delovnem mestu so ekipe oskrbele odraslo osebo in otroka, ki sta se zastrupila z ogljikovim monoksidom in je bilo potrebno oživljanje. Na tretjem mestu pa so ekipe prikazale svoje znanje pri oskrbi osebe, ki je užila prepovedane droge ter oskrbo opekline.

Ekipa OŠ Šmarjeta je prikazala največ teoretičnega in praktičnega znanja in so se kot zmagovalci uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 11. 5. 2019 na Debelem rtiču.

Čestitke učencem ekip PP in mentorjema.

Ta vnos je bil objavljen v Aktualno. Zaznamek za trajno povezavo.