Prvošolci v Škratovi luknji

»Enkrat, enkrat, enkrat je bil en majhen škrat…«smo prepevali prvošolci, ko smo se v torek s turističnim vlakcem peljali v Hišo žive dediščine v Belo Cerkev.  Oh, kako smo bili presenečeni, ko nas je tam pričakal pravi pravcati škrat! Z velikim zanimanjem smo poslušali zgodbo o škratih, ki živijo v rovih pod Belo Cerkvijo in spoznali, kako je škrat Vini dobil svoje ime. Ali veste, da se Vini pokaže samo otrokom in prijaznim ljudem? Podeželske žene iz Bele Cerkve in Šmarjete ga zagotovo velikokrat srečajo, saj iz njihove kuhinje vedno čudovito diši. Tudi danes je bilo tako – posladkali smo se s slastnimi palačinkami, nato pa pomagali izdelovali ptičke, pujske in žemljice iz testa. Da nismo bili žejni, so nam gospe postregle še z domačim zeliščnim čajem. Polnih želodčkov in z nasmehom na licih smo se odpravili na kratek sprehod do Škratove luknje. Tam pa nam je Vini podaril še sladko darilce. En, dva, tri in že smo se usedli na vlakec in se vrnili v šolo, kjer smo nadaljevali z aktivnostmi v razredu. Lep dan je bil in zagotovo se bomo še vrnili.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.