PRVOŠOLCI SO DRSALI

Prvošolci smo v novo leto zakorakali precej športno aktivno. Namreč v petek, 4. 1. 2019, smo izvedli športni dan DRSANJE. Avtobus nas je odpeljal v Novo mesto do drsališča na Novem trgu. Nekateri bolj samozavestno, nekateri malo s strahom, smo si obuli drsalke in že smo bili na ledeni plošči. Skupaj z vaditeljicama smo se ogreli, naredili nekaj vaj, pokazano nam je bilo, kakšni so načini drsanja, nato smo pogumno zadrsali. Tistim, ki so bili na ledu prvič, iskrene čestitke za pogum, večina otrok je bilo navdušenih in so bili presenečeni nad sabo, da zmorejo. Zimske radosti na ledu ni manjkalo, seveda pa smo se po določenem času že malo utrudili in nam je malica in čaj še kako dobro teknil. Peš smo se podali tudi do Glavnega trga in se preko Loke vrnili do avtobusnega postajališča. Vreme nam je bilo več kot naklonjeno – celo dopoldne je sijalo sonce, poleg tega pa smo uživali tudi v snegu z izdelovanjem angelčkov in kepanjem. Otroci so rekli – drsanje je zakon! Veseli smo, da smo se vsi vrnili nepoškodovani, malo utrujeni, a zadovoljni.

učiteljice 1. razredov

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.