Prireditev ob 130 letnici RK Novo mesto

Ob letošnji  130 letnico rdečega križa na Dolenjskem, je v petek, 19.10. 2018, v Kulturnem centru Janeza Trdine potekla slavnostna prireditev, s katero so na OZRK Novo mesto obeležili ta častitljivi jubilej. Vse prisotne sta nagovorila gospod Marjan Grahut predsednik OZRK Novo mesto in podpredsednice RKS Irena Nečemer, ki sta v svojih govorih orisala bogato zgodovino Rdečega križa. Gospod G. Macedoni, župan MO Novo mesto, je OZRK Novo mesto podelil priznanje in čestital vsem prostovoljcem, ki uresničujejo humanitarne vrednote. Direktorica Adrije Dom pa je predala donacijo – mobilno hišico, ki bo namenjena za letovanje ljudi v socialni stiski.

Program sta povezovala Anita in Nezmir iz Gimnazije Novo mesto, ki sta skozi celoten program predstavila sedem temeljnih načel Rdečega križa. S simpatičnimi točkami so program oblikovali otroci iz vrtca Cepetavček iz Mirne Peči, učenci OŠ Center, OŠ Drska, OŠ Frana Metelka Škocjan, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Šmihel, OŠ Brusnice in OŠ Vavta vas. Našo šolo so s plesno točko predstavili Neja, Mateja, Lana Jerele, Lana Livk, Erna in Nik iz 9.razreda z mentorico Špelo King. Prireditev se je zaključila s prijetnim druženjem ob zakuski, ki so jo pripravili na Gostinski šoli Novo mesto.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.