OŠ Šmarjeta v oddaji Male sive celice

Učenci OŠ Šmarjeta se že vrsto let udeležujejo tekmovanja za Male sive celice. Letos se je ena od naših ekip na pisnem in ustnem delu predtekmovanja odlično odrezala: učenci so se med več kot 300 prijavljenimi ekipami uvrstili med 32 najboljših, ki se bodo pomerile v prvem krogu studijske oddaje. Tako smo se tekmovalci Matija Škrbina iz 7. b, Jan Martin Kirn iz 8. b in Luka Perme iz 9. b ter navijači iz različnih razredov v sredo, 15. 11. 2023, odpravili na snemanje na RTV Slovenija. Tokrat res ni bil pomemben samo cilj, ampak tudi potovanje, saj smo se v Ljubljano peljali z vlakom, kar je bila za nekatere učence povsem nova izkušnja. Na RTV smo spoznali, kako poteka priprava na snemanje, kako izgleda studio, koliko ljudi sodeluje pri pripravi oddaje ter seveda kako poteka samo snemanje. Luka, Jan in Matija so pokazali veliko znanja in spretnosti, v pomoč pa so jim bili tudi navijači, ki so že v šoli pripravili čudovite plakate in jih med snemanjem ves čas glasno spodbujali. Ker smo v sredo snemali božično oddajo, so ustvarjalci učence na koncu presenetili s potico. Kako nam je šlo, pa si boste lahko ogledali na televiziji čez približno mesec dni.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.