NAŠA EKIPA PRVE POMOČI JE DRŽAVNI PRVAK

V soboto, 11. 5. 2019, je na Debelem rtiču potekalo 13. državno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči.  Na tekmovanju je sodelovalo 12 ekip iz  zmagovalk regijskih tekmovanj.

Ekipe so se med seboj pomerile v poznavanju zgodovine RK in praktičnem delu, kjer so učenci pokazali, kako bi oskrbeli različne  poškodbe, ki se lahko pripetijo v vsakodnevnem življenju.

Naša ekipa,  v kateri so učenci 9. razreda Maja, Anja, Neja, Lana, Tea, Rok in Tinkara, pomagali pa sta jim še Mateja in Erna, se je  na tekmovanje pridno pripravljala. Vadili so veliko popoldnevov (pa tudi kašno dopoldne),  včasih sami, včasih z učiteljico Ireno, včasih z učiteljem Bojanom. Na pomoč pa jim je priskočil tudi učitelj prve pomoči Aleš Jakše iz OZRK Novo mesto, za kar se mu iskreno zahvaljujemo.

Njihov trud je bil bogato poplačan, saj so med vsemi ekipami pokazali največ znanja in zasluženo zmagali. Po mnenju ocenjevalcev se lahko s prikazanim znanjem kosajo celo z odraslimi ekipami prve pomoči.

Kako je potekalo tekmovanje in kako veselo je bilo ob razglasitvi rezultatov, si lahko ogledate na fotografijah.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.