Kulturni dan v 1. in 2. razredu

V ponedeljek 25. aprila 2016 smo 1. in 2.razredi imeli kulturni dan na temo Kulturna dediščina, ki je imela rdečo nit šola nekoč. Dan smo začeli smo z ljudskimi pesmimi, plesi, starimi igrami, nadaljevali pa smo s šolo nekoč. Ti so bili včasih precej bolj strogi kot v današnjih časih. Poleg tega pa smo poiskali še nekaj primerjav med šolo v preteklosti in šolo dandanes.

 Izvedli smo učno uro lepopisja v šoli nekoč. Učenci so pisali s peresi in tušem. Za konec pa smo se preizkusili še v ročnih spretnostih, kjer so učenci šivali copate. V uvodnem delu so nas obiskali tamburaši iz Folklornega društva Kres iz Novega mesta, in nam zaigrali kar nekaj ljudskih pesmi. Učenci so z njimi tudi zapeli in zaplesali.

Irena Strazberger in Nina L.Vindiš

 

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.