ENO dan sajenja 2019

Otroke vsega sveta združuje v skupni skrbi za okolje in njegovo problematiko. Še več, dogodek vzpodbuja učenje za mir in dviguje otroško zavedanje o pomembnosti dreves in gozdov na globalni ravni. Preprosteje  to pomeni, da se šole povezujemo preko spleta, akcije pa se izvajajo v lokalnem okolju v naslednjih oblikah: zasaditve dreves, zbiranje zaobljub žabcu Franclju za zmanjšanje klimatskih sprememb, polovični odtis, posvojitev dreves, pomen biotske raznovrstnosti, kulturni dogodki, prepevanje ENO pesmi v raznih jezikih…

Projekt se je začel  leta 2000 v majhni  finski vasici Eno. Vključeval je 50 šol po državi. Leta 2004 je prerasel okvire in se začel hitro širiti v šole po svetu.Danes vključuje prek 6000 šol  iz 150 držav sveta.

ENO dan na OŠ Šmarjeta je bil letos izpeljan v petek, 20. septembra 2019. Koordinatorica dejavnosti je učiteljica Maja Žagar. Na ta dan smo posejali 6 dreves, katera smo zasadili ob novem vrtčevskem igrišču, saj želimo poskrbeti za senco naših najmlajših.

 

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.