Dobrodelni oktober

Ta mesec so v našem zavodu zaznamovala dobra dela. Organizirali smo dve dobrodelni akciji, v kateri so sodelovali otroci in starši vrtca in šole.

Prva akcija je potekala v Tednu otroka®, od 7. do 13. oktobra. V tem času smo za Otroški oddelek Splošne bolnišnice Novo mesto, zbirali otroško in mladinsko literaturo, s katero bodo popestrili tamkajšnjo bolnišnično knjižnico. Akcija je bila več kot uspešna, saj smo uspeli zbrati preko dvesto različnih slikanic, knjig ter ostalega knjižnega gradiva.

4. oktober, svetovni dan živali, pa je pomenil začetek zbiralne akcije materialnih sredstev za zavetišče za male živali Brežice, ki je potekala do konca meseca oktobra. V tem času smo zbrali veliko odejic, hrane in igrač za štirinožne prijatelje.

Vsem, ki so kakorkoli sodelovali v obeh akcijah, hvala.

Katja Peterrlin
Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.