dan samostojnosti in enotnosti

Slovenski praznik, Dan samostojnosti in enotnosti, zaradi katerega smo dela (in tudi pouka) prosti, obeležujemo 26. decembra v spomin na razglasitev rezultatov plebiscita, na katerem se je 88,50 % vseh volilnih upravičencev leta 1990 odločilo, da si želijo samostojno Slovenijo. Učenci so s svojimi glasbenimi in pevskimi vložki pokazali svoje znanje ter slovensko zavest.

Nasmejani in žarečih obrazov so zapustili šolske prostore, saj so se pričele božično-novoletne počitnice, zaradi katerih bomo na šolske skrbi pozabili vse do 3. januarja 2019, ko bomo zopet sedeli v istih klopeh, z istimi vrstniki in obujali spomine, kako smo preživeli praznike mirno, v družinskem krogu in brez petard.

Ko se znova vrne dan, vstanemo z jutranjimi obrazi in jutranjimi srci, pripravljeni na delo, srečni, če nam je sreča ta dan namenjena, in močni, če je dan namenjen žalosti.
Robert Louis Stevenson | 1850-1894

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.