DAN HRANE IN DAN BOJA PROTI REVŠČINI

Na naši šoli smo kot vsako leto obeležili SVETOVNI DAN HRANE, ki je 16. oktobra, in pa SVETOVNI DAN BOJA PROTI REVŠČINI, ki je 17. oktobra.

Svetovni dan hrane nas želi opomniti, da je na svetu veliko ljudi, ki trpijo za pomanjkanjem hrane, medtem ko veliko ljudi s hrano ravna neodgovorno. Letošnji slogan je »Naša dejanja so naša prihodnost. Z zdravim prehranjevanjem za svet brez lakote.« Starši se ob tem lahko zamislite in vprašate, ali ste zgled svojim otrokom in ali se doma res zdravo prehranjujete. Ob tem se spomnimo na vse družine in otroke, katerim je ta pravica kršena. Letos mineva 30 let od sprejetja Konvencije o otrokovih pravicah, prvega mednarodno pravno zavezujočega dokumenta o varovanju in spoštovanju otrokovih pravic. V Sloveniji je pod pragom tveganja revščine vsak osmi, v celotni evropski uniji pa vsak šesti prebivalec. Zamislimo se, kako živimo mi in na kakšen način bi pripomogli k zmanjšanju revščine pri ljudeh okoli nas. Vsekakor to pomeni tudi sodelovanje pri različnih dobrodelnih akcijah, ki potekajo na naši šoli.

In ne pozabimo; VSAK S SVOJIM ZGLEDOM IN DEJANJI PRIPOMORE K BOLJŠI PRIHODNOSTI!

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2019. Zaznamek za trajno povezavo.