Zakaji in zatoji radovednosti – Teden otroka 2023/24

Na OŠ Šmarjeta, smo Teden otroka obeležili z zanimivimi dejavnostmi, ki so se jih učenci lahko udeležili. V času pouka smo učitelji učencem prišli na proti z upoštevanjem nekaterih predlogov: dan/teden brez domače naloge, 5 minut krajše ure pouka, prosta telovadnica zjutraj, več pouka zunaj, s seboj so učenci lahko prinesli igrače, družabne igre, na voljo so bile različne revije v katerih so učenci pred in po pouku iskali zatoje na svoje zakaje, tema letošnjega Tedna otroka je bila namreč Zakaji in zatoji radovednosti.

V podaljšanem bivanju smo v ponedeljek pekli palačinke, v torek kostanj, v sredo je bil na voljo ogled risanke z obveznimi kokicami, starejši učenci so prihajali mlajšim brati pravljice in se z njim igrati različne igre. Teden otroka smo zaključili ob ognju. Na palicah so učenci spekli mnogo hrenovk in ob tem ter vseh drugih dejavnostih zelo uživali in se imeli lepo.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.