Šola v naravi 2018/2019 – 3. razred Cerkno

Ponedeljek, 3. december 2018

Učenci 3. razredov smo se ob 8. uri zjutraj odpravili proti Cerknemu, kamor nas je vodila plavalna šola v naravi. Nekoliko nestrpni smo le prišli do CŠOD, kjer naj je že pričakal upravnik doma in nam podal prva navodila. Po obilnem kosilu, katerega danes še nismo vsega pojedli, saj nismo računali, da bo energijska potrošnja taka, kot je bila :), smo se odpravili na bazen, preveriti naše plavalne sposobnosti. Na bazenu smo bili sami, po preverjanju so se učenci razdelili v 5 skupin in učenje se je pričelo. Kot vedno smo ob odhodu z bazena iskali lastnike izgubljenih kopalk, spodnjega perila … No, zaenkrat imamo vsi vse, brisače in kopalke se sušijo za jutrišnji dvojni program na bazenu. Popoldne smo imeli še fotolov, raziskovali smo znamenitosti Cerknega, po večerji pa smo imeli še nočni sprehod na hrib nad mestom, od koder je lep razgled na lučke v dolini. Zvečer smo potočili nekaj solz, se zavili v rjuhe in zasanjali torku naproti …

Torek, 4. december 2018

Noč je minila mirno, razen par debelih solz, ki smo jih učitelji umirili, tudi zjutraj ni bilo pretirane želje po (pre)zgodnjem vstajanju. Nekoliko nas je zaskrbelo, da so imeli po zajtrku trije učenci želodčne težave, zato so ostali v domu, ostali pa smo se odpravili na bazen. Plavanje nam gre čedalje bolj od rok/nog. Pri kosilu se je že poznalo, da nekaj očitno delamo, saj so otroci hodili po “repete”, ostankov na krožniku ni bilo … Po kosilu je sledil drugi del plavanja in kasneje popoldanska malica. Popoldne smo imeli delavnice, pol učencev je imelo športno-družabne igre, polovica pa je sestavljala uganke iz lesenih deščic. Danes so imeli učenci tudi čas, da pričnejo s sestavljanjem svojega programa za četrtkov večer, ko se bodo predstavile sobe. Po risanki smo umili zobe in odšli spat. Mimo solz ni šlo, zaenkrat jih uspešno krotimo 🙂 Pa lahko noč!

Sreda, 5. december 2018

Prebudili smo se v megleno jutro, zaspani obrazi učencev so se po obilnem zajtrku kaj kmalu spremenili v razigrane nasmehe, ki so komaj čakali, da pridemo do bazena. Navdušenje ob usvajanju plavalnih tehnik (prsno, hrbtno, kravl), skokov v vodo na noge in na glavo, raznih iger v vodi … Ob vsem tem ni časa za utrujenost, je pa čas za lakoto, ko je za kosilo kuharica v domu komaj dohajala vse potrebe lačnih želodčkov 🙂 Popoldanski del je bil enak včerajšnjemu, le skupine so se zamenjale. Pri večerji smo se pogovorili o pomembnosti pospravljanja sob, saj učenci v nasprotnem primeru ne najdejo svojih stvari, ki ležijo vse povprek. Po večerji smo se odpravili spoznavati Laufarijo, tradicionalne maske Cerknega, katerih imena krasijo sobe našega doma. Učenci so bili navdušeni, zanimivo predavanje o vsaki maski so pospremili z mnogimi vprašanji, polni novega znanja smo odšli nazaj v dom, kjer so se učenci pripravili za spanje. Vendar danes ni navadna noč, marsikdo je ob postelji nastavil copate in v njih listek z željami za Miklavža. Smo bili dovolj pridni čez leto, da nam bo kaj prinesel? so se spraševali. S to mislijo so tudi odtavali v svet sanj in pričakovanje novega jutra.

Četrtek, 6. december 2018

Miklavž!! Ponoči nas je v domu obiskal prvi izmed treh dobrih mož v mesecu decembru 🙂 Jutranje presenečenje otrok, ko so ob svojih posteljah zagledali darila, je bilo pristno in iskreno. Dopoldanski del je bil enak včerajšnjemu, nekatere skupine so pri plavanju že preverile sposobnosti, konjički, delfinčki so padali kot za stavo, učenci so napredovali! Pri kosilu se je že močno poznala utrujenost, med obrokom so se slišale le žlice in vilice, otroci so pojedli vsaj dvakrat več kot v ponedeljek. Toda nismo počivali, tudi popoldne smo skakali v vodo, plavali, se potapljali, se igrali… Že na poti z bazena pa se je med učenci razvil pogovor o večernem programu. Namreč, najprej je bila na vrsti predstavitev sob, po večerji pa še zabava z glasbo. Predstavitev je potekala hitro, fantje so v večini predstavljali igre, dekleta so bila nekoliko bolj domiselna in so zaigrale zanimive prizore. Po večerji pa žur!!! Koliko nasmejanih obrazov, sproščenih gibov, občutkov svobode… Tudi nam, učiteljem, je ob teh trenutkih, ob misli, kaj vse skupaj z otroci preživimo v šoli v naravi, prijetno pri srcu, saj smo v tem tednu kot ena velika družina. Po zabavi smo morali že spakirati kovčke za jutri, ko se po kosilu vračamo domov. Starši pozor! Predvidoma pridemo pred šolo ob 15.00 uri, bomo pa ažurno objavili točno uro prihoda na spletni strani, ko bomo na poti domov! Še enkrat gremo spat in se vidimo 🙂