kompost gre v šolo

V letošnjem šolskem letu se je naša šola vključila v projekt KOMPOST GRE V ŠOLO, ki ga izvaja Inštitut za trajnostni razvoj. Najprej smo pripravili načrt, so se naučili, kako se kompost pripravi in kakšen pomen ima za vrtnarjenje. Hišnika Stane in Rudi sta izdelala in postavila kompostnik. Šestošolci pa so se na tehniškem dnevu 23. in 25. oktobra 2018, lotili izdelave komposta. V gozdu so nabrali veje, pograbili listje, pripravili pokošeno travo, gnoj, pepel in slamo. V kuhinji so dobili ostanke zelenjave in sadja, iz jedilnice so prinesli papirnate prtičke. Učitelji pa so pridno zbirali kavno usedlino. Vse neštete sestavine so zložili po plasteh, dodali še  plevel iz šolskega vrta in zemlje iz cvetličnih korit. Poiskali pa so tudi nekaj deževnikov, da bo kompost hitreje nastajal. Poleg tega, da so pripravili kompost, pa so naši šestošolci risali tudi logotip za projekt Kompost gre v šolo, katerega glavni junak je deževnik.  Skupaj s člani vrtnarskega krožka pa so poskrbeli za jesensko zasaditev cvetličnih korit in spiralne gredice. Na dvignjene grede pa so posadili zimsko solato in česen.

Skupaj smo preživeli dva delavna in prijetna dneva.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.