Sprememba odlokov o karanteni in začasnih ukrepih za preprečevanje okužb

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS 17. 1. 2022 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah
Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 in Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Obe spremembi sta objavljeni v Uradnem listu RS, št. 8/22 z dne 17. 1. 2022 in jih najdete na spodnjih povezavah:

Odlok o izjemah od karantene na domu
Navodila ob sumu ali potrjenem primeru okužbe

Karantene – obvestilo NIJZ

Nacionalni Inštitut za javno zdravje (NIJZ) nas obvešča, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2, obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, ki ga pripravimo, do napotitve v karanteno na domu podaljšal na nekaj dni. V soboto 15.01.2022, je zamik znašal že 2 dni. V prihodnjih dneh je pričakovati še podaljšan zamik. Prejeti seznami visokorizičnih kontaktov so obravnavani po vrsti glede na čas prejema.

Vrtci in šole bomo še naprej ravnali skladno z navodili. To pomeni, da v šolah ob potrjeni okužbi v oddelku prehajamo na izobraževanje na daljavo.

Starši oz. zakoniti zastopniki boste za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku izobraževanja na daljavo. Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (eUprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.

Obvestilo NIJZ – okrožnica

Obvestilo o roditeljskem sestanku in govorilnih urah v mesecu januarju.

Vabilo na roditeljski sestanek in govorilne ure si lahko ogledate na naslednji povezavi:

Praznična prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti

Za konec leta želimo z vami deliti posnetek prireditve ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter vam še enkrat zaželeti lepe in mirne praznike.

Voščilo

Videezy

Drsanje

Z učenci 1., 2. in 3. razredov imamo v teh dneh športni dan DRSANJE. Z avtobusom smo se odpeljali do drsališča pri Termah Čatež, kjer smo si najprej izposodili drsalke, nato pa se podali na ledeno ploskev. Na začetku so bili učenci še nekoliko nesigurni, potem pa je šlo čedalje bolje. Igrali so tudi hokej in druge igre. Vmes smo si vzeli odmor in se pogreli s toplim čajem.  Dopoldne je hitro minilo.

Veseli december na OŠ Šmarjeta

V mesecu decembru poskušamo poleg učenja in pridobivanja novega znanja pričarati praznično vzdušje na šoli. Pri predmetu Šport smo se tako naučili božično koreografijo, mladinski pevski zbor pa nam je pripravil glasbo. Vesele praznike!
Objavljeno v novice 2021 | Komentiraj

Rastoča deklica, pripravljena na mraz

Danes (21. decembra) je zimski solsticij prinesel koledarsko zimo. Nekateri pravijo, da takrat nastopi velika tišina, v kateri najdemo svoj mir, nato pa se začne povečevati moč sonca in dnevi postajajo daljši. Našo Deklico z Rastočo knjigo smo obdali s šalom, da ji mraz ne bo prišel do živega. Ob kipu sta se postavili predsednica šole, Lučka Tomažin, in namestnica predsednice, Agnes Globevnik.

Donacija smuči

V mesecu septembru smo se prijavili na razpis za donacijo smuči, ki ga je objavilo podjetje Elan. Na razpis se je prijavilo 118 slovenskih osnovnih šol. V skupini med več smučarskih dni in izpolnjenimi vsemi kriteriji, je naša šola prejela 10 parov smuči z vezmi, OŠ R. Jakopiča iz Ljubljane pa 5 parov smuči. Podjetju Elan se iskreno zahvaljujemo, učenci pa že komaj čakajo, da se spustijo z novimi smučmi po belih strminah.

Kulturni dan 7. razredov

Danes so učenci 7. razredov imeli kulturni dan, v sklopu katerega so obiskali knjižnico Mirana Jarca v Novem mestu. V okviru projekta »Rastem s knjigo« so spoznavali dejavnosti v knjižnici in se seznanili z novostmi na področju mladinske književnosti.

Knjižničarka ga. Helena Brulc je učencem predstavila tudi iskanje po katalogih nekoč in danes, jim razkazala knjižnične oddelke in jih popeljala skozi pestro zgodovino knjižnice. Učenci so imeli veliko vprašanj, za nekatera pa je na koncu zmanjkalo časa. Vsak učenec je v dar prejel tudi knjigo »Jaz sem Andrej« avtorja Vinka Mőderndorferja.

Po okrepčilni malici so se učenci pod vodstvom ge. Mateje Kambič odpravili še na literarni sprehod po Novem mestu in spoznavali značilnosti Novega mesta s poudarkom na kulturnem vidiku. Ogledali so si Jakčevo hišo in hiši, v katerih sta nekoč ustvarjala Simon Jenko in Oton Župančič. Izvedeli so nekaj malega o Anton Podbevšek Teatru in se odpravili na sprehod po Župančičevem sprehajališču. Po ogledu hiše, kjer je nekaj časa živela pesniška muza in neuslišana ljubezen Franceta Prešerna, Primčeva Julija, so se čez novomeški Glavni trg vrnili nazaj proti avtobusnemu postajališču, kjer so počakali na avtobus, ki jih je popeljal proti domu.

Objavljeno v novice 2021 | Označeno , , | Komentiraj