Vabilo na komemoracijo

Teden otroka v OPB

S prvim ponedeljkom v oktobru se je tradicionalno začel TEDEN OTROKA, zato smo z različnimi aktivnostmi učencem popestrili tudi popoldneve v OPB.

Ker je bila tema letošnjega Tedna otroka – “Razigran uživaj dan”, smo se le-tega tudi zares držali!

Učenci so uživali v peki kostanja, palačink, v ustvarjalnih delavnicah in družabnih igrah.

Teden otroka v našem podaljšanem bivanju je minil družabno, igrivo in veselo.

Nastop naših učencev na akademiji ob 20-letnici Domoznanskega društva Šmarjeta

Domoznansko društvo Šmarjeta letos praznuje 20 let delovanja, kar je društvo obeležilo z akademijo, ki potekala v šmarješki kulturni dvorani, v petek, 15. 10. 2021.

Na prireditvi so kulturni program oblikovale tudi naše učenke. Z recitacijami domovinskih pesmi Simona Jenka, Simona Gregorčiča in Toneta Kuntnerja ter Cankarjevimi in Jurčičevimi mislimi o domovini in slovenstvu so se predstavile Lučka Tomažin, Lana Pajk, Irena Prešeren, Katja Čolič Aš in Klavdija Kovačič. Na violini je zaigrala Laura Šoštarec, na kitari Katja, Klavdija pa je navdušila z zapeto pesmijo Za Slovenijo živim. Več o dogodku v spodnjem prispevku:

Dolenjski list

Z RUMENO RUTKO NA POT

V minulem tednu smo se prvošolci veliko pogovarjali o prometu in prometni varnosti. Zato smo v petek, 15. 10. 2021 izvedli tehniški dan na to temo. Obiskal nas je gospod policist Andrej Kraševec. Učenci so ga z zanimanjem poslušali in vprašanja posameznikov so kar deževala. Gospod policist je učence opozoril na potrebno vidnost v prometu – na rumeno rutko, svetla oblačila, odsevnike in pozorno opazovanje ter odgovornost, ki jo imajo lahko že sami zase.

»Bodi viden – bodi previden!«

Na skupnem sprehodu po Šmarjeti so učenci ugotovili, da »Cesta ni igrišče!«, da je pločnik namenjen hoji, da morajo drug za drugim hoditi v skupini ter dobro opazovati svojo okolico. Kmalu so znali že samostojno prečkati cesto preko prehoda za pešce.

Po vrnitvi v razred smo se pogovarjali o sprehodu, prebrali pravljico o prometu in izdelali svojo kresničko, ki smo jo obesili na šolsko torbo. Nato pa smo vso znanje in ideje prelili na papir. Izdelali smo makete cestišč, ki smo jih seveda tudi preizkusili s svojimi vozili.

Bilo je lepo in zanimivo! Vabljeni k ogledu slik.

Katja Kralj

OB SVETOVNEM DNEVU HRANE BODIMO DOBRODELNI

Prostovoljci so ob svetovnem dnevu hrane in dnevu boja proti revščini v petek, 15. 10. 2021, med učence ponesli slogan »Boljša proizvodnja, boljša prehrana, boljše okolje in boljše življenje«! Vsi smo povabljeni, da postanemo junaki in s hrano ravnamo spoštljivo, jo cenimo ter jo čim manj zavržemo.

Več o dobrodelnosti in ravnanju s hrano so nam povedali prostovoljci Špela Bregant, Neli Krnc, Marcel Dežman in Žan Prešern. Vabljeni k ogledu priloženega filmčka!

Če si želiš postati pravi junak tudi ti, si vabljen, da v tednu od 18. 10. do 22. 10. 2021 v KOŠARICO RDEČEGA KRIŽA daruješ živila z daljšim rokom uporabe (vloženo sadje in zelenjava, riž, testenine, konzerve, moka, sladkor …). Lahko prineseš tudi ozimnico (krompir, jabolka …). Prav bodo prišli tudi priboljški (čokolada, keksi), ki si jih ljudje v stiski ne morejo privoščiti. Svoje prispevke lahko vsak dan oddaš v košaro pri dežurnem učencu.

Zbrano hrano bomo predali KORK Šmarjeta in Bela Cerkev, ti pa bodo poskrbeli, da bo pomoč prišla v prave roke.

Iskrena hvala! Dobro se z dobrim vrača!

Renata Trbanc

občinski svetniki o prenovi šole

Dolenjski list, 14. oktober 2021

Objavljeno v novice, novice 2021 | Komentiraj

Sprememba avtobusnega postajališča – Kronovo

Obveščamo vas, da bo za čas zapore ceste v Kronovem spremenjeno mesto, kjer učenci čakajo na šolski avtobus. Učenci od danes dalje čakajo in izstopajo na avtobusni postaji ob glavni cesti (desna postaja, če prihajamo iz smeri Novega mesta). Avtobus bo tako zjutraj kot popoldan obračal v rondoju in nato ustavil na postaji, da učence “pobere ali odloži”.

Tabor za nadarjene: Ustvarjamo ob morju

Prvi vikend v oktobru smo se učenci OŠ Šmarjeta in učiteljici Mirjam Grahut ter Manca Seničar odpravili na tabor za nadarjene v CŠOD Burja. Tema letošnjega tabora je bila ustvarjalnost, poleg tega pa so učenci spoznavali še slovensko Primorje, predvsem Sečo, Portorož in Piran, ter izkoristili čas za medsebojno spoznavanje, povezovanje in druženje.

Tabor smo začeli z delavnicami za team building, kjer so morali učenci skupaj doseči določen cilj in s sodelovanjem premagati vse ovire na poti – tudi dobesedno, saj so z zavezanimi očmi potovali med skulpturami Forme Vive. Beri naprej

Odraščanje: Usoda ali izziv?

Vabljeni na videokonferenčno Zoom srečanje. Predaval bo g. Radovan Radetić, univ. dipl. sociolog, družinski terapevt in mediator. Več o predavanju izveste s klikom na naslednjo povezavo: Vabilo.

Končno konec prostorske stiske, Dolenjski list, 30. 9. 2021

Končno konec prostorske stiske,