VRNITEV V ŠOLO (po COVID-19)

Šolske klopi so z 18. 5. 2020 napolnili učenci od 1. do 3. razreda, v ponedeljek, 25. 5. 2020 pa se vračajo še devetošolci.

1. do 3. RAZRED

9. RAZRED

ŠOLSKI PREVOZI – priporočila NIJZ

Ob tednu rdečega križa (8. – 15. maj 2020)

Letošnji teden Rdečega križa poteka pot geslom »NIHČE V STISKI NE OSTAJA SAM«.  To sporočilo je v teh dneh, ko so stiske ljudi zaradi posledic pandemije vsakdan večje, še kako pomembno.

Rdeči križ  kot prostovoljna humanitarna organizacija tudi v novo nastalih razmerah ostaja znamenje upanja in zagotovilo, da nihče v svoji stiski ne bo ostal sam.

Teden Rdečega križa je priložnost, da skupaj razmislimo o načelih, ki povezujejo prostovoljce RK po vsem svetu: humanost, nepristranskost, nevtralnost, neodvisnost, prostovoljnost, enotnost in univerzalnost. Njihov pomen je zelo preprost in enak že več kot 150 let- tukaj smo, da si pomagamo med seboj.

Pomagamo lahko na različne načine: z materialnimi dobrinami, kot donatorji, prostovoljci v krajevnih organizacijah, krvodajalci, namenimo svoj čas za druženje s starejšimi in osamljenimi v svoji okolici. Naredimo tisto, kar zmoremo in znamo. Včasih zelo preprosto dejanje naredi za nekoga, ki je v stiski, svet lepši in prijaznejši.

Vodilo ustanovitelja RK Henryja Dunanta  je bilo zelo preprosto: »Pomagati, ne da bi vprašal komu.«

Poskušajmo se po njegovih besedah ravnati tudi mi.

Poslanico ob tednu RK lahko preberete TUKAJ

22. april – dan Zemlje

Danes obeležujemo 50. obletnico DNEVA ZEMLJE. Letos je dan Zemlje  posvečen  enemu najmanjših, a hkrati enemu  najbolj koristnem organizmu na našem planetu – ČEBELI.

OB SVETOVNEM DNEVU ZEMLJE

izbirni predmeti v šolskem letu 2020/2021

V času od 22. aprila do 6. maja 2020 bodo odprte prijave na obvezne in neobvezne izbirne predmete v šolskem letu 2020/2021. Prijave letos potekajo zgolj elektronsko preko eAsistenta. V primeru, da ima kateri od staršev težave z dostopom do eAsistenta, se obrnite po pomoč na elektronski naslov info@easistent.com.

Za lažji dostop in pravilne podatke predlagamo dostop preko GDPR varnostne kode. Če si kateri od staršev še ni uredil dostopa z varnostno kodo, se lahko obrnete na šolskega računalnikarja na elektronski naslov andrej.kovacic@os-smarjeta.si ali na razrednika vašega otroka.

vpis v vrtec 2020/2021

Vpis v vrtec bo potekal v času od 8. 4. 2020 do 17. 4. 2020. Več o vpisu si preberite v nadaljevanju, elektronski obrazec pa lahko dobite na naši spletni strani vrtca v rubriki O VRTCU – PREDPISI IN OBRAZCI – Vloga za vpis otrok v vrtec, katerega izpolnite elektronsko ter ga pošljete po e-pošti na naslov vrtec.soncek@os-smarjeta.si ali pa ga izpolnjenega natisnete in pošljete po navadni pošti. Osebna oddaja dokumentacije ni možna. Na voljo vam je obrazec v WORD dokumentu, katerega lahko izpolnete ali pa v PDF, katerega morate natisniti ter ročno izpolniti.

Prvi dan oddaje je 8. april 2020, zato vlog NE oddajajte pred tem datumom.

Objavljeno v novice, novice 2020 | Komentiraj

Pismo deklice z rastočo knjigo

Pisala nam je Deklica z rastočo knjigo. Njeno pismo, kjer je izrazila svoje občutke ob nastali situaciji, vam objavljamo na naši spletni strani.

naloge in dolžnosti učencev v času šolanja na daljavo

Pozdravljeni,

Zaradi obremenjenosti sistema eAsistent in njegovih spletnih učilnic, naloge učencev objavljamo tudi na naši spletni strani. Prosim redno pregledujte našo spletno stran.

učenje na daljavo

Spoštovani starši, skrbniki, drage učenke in učenci!

Zaradi bolezni, ki je prizadela velik del sveta, smo primorani organizirati delo na domu.

Gradivo bodo učitelji objavljali na naši spletni strani “učenje na daljavo“, kjer bodo objavljene povezave do različnih spletnih učilnic ter ostalih koristnih učnih gradiv. Učitelji bodo tukaj objavljali tudi gradiva ter različne video prispevke. V kolikor se učitelj odloči, da bo delal v spletnih učilnicah eAsistenta, bo to tam tudi objavljeno.

Nasveti za boj proti virusu

Glede na epidemiološko situacijo, ki se v Sloveniji hitro spreminja, se zagotovo med nami porajajo vprašanja, strahovi, stres glede Korona virusa. Zato so na NIJZ pripravili nekaj nasvetov za dano situacijo. Mogoče bodo nasveti koristili tudi vam staršem in vašim otrokom. Želimo vam zdravja.

Kako obvladati stres

Kako se pogovoriti o virusu

30. regijski šolski parlament

Danes, 9. 3. 2020, nas na regijskem šolskem parlamentu na novomeškem rotovžu zastopa devetošolka Anja Činkole Črček. Držimo pesti, da ji s tehtnimi argumenti uspe našo šolo uspešno zastopati.

Mentorica šolskega parlamenta: Lea Blažič Lipoglavšek

Objavljeno v novice, novice 2020 | Komentiraj